Informacje o obiekcie

AML Słupsk, lekkoatletyka

Słupsk
Ocena: 0/5
Akademia Młodego Lekkoatlety to więcej niż sport
W Akademii Młodego Lekkoatlety doskonale wiemy, sport to nie tylko rekordy życiowe, zdrowe ciało czy niższe ryzyko chorób. Sport przyczynia się również do budowania tożsamości młodych ludzi i jest ważnym krokiem w okresie dojrzewania. Dzieci aktywne fizycznie rzadziej zapadają na depresję, lepiej się uczą i zawierają przyjaźnie.

Od początku naszej działalności, czyli od lipca 2014 roku, podczas zajęć w Akademii uczymy dzieci również pozytywnych relacji społecznych. Podczas zabaw sportowych najmłodsze dzieci biorą udział wspólnie z rodzicami i uczą się zdrowej rywalizacji i współpracy. Promujemy również zdrowe nawyki i zdrowy styl życia.

Dlaczego lekkoatletyka?
Jak sama nazwa wskazuje, zabawy i treningi prowadzone są w oparciu o ćwiczenia lekkoatletyczne. Przyczyna jest bardzo prosta: wszystkie dyscypliny sportowe wykorzystują umiejętności, które rozwijamy wspólnie z dziećmi w Akademii Młodego Lekkoatlety. Dlatego właśnie lekkoatletyka nazywana jest Królową Sportu.

Bardzo dużą wagę przykładamy również do bezpieczeństwa i zabawy podczas zajęć. Wszystkie przyrządy wykorzystywane podczas treningów są zmodyfikowane i dopasowane do wieku zawodników, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych małych sportowców.

W jakiej grupie wiekowej będzie moje dziecko?
Akademia Młodego Lekkoatlety to wyjątkowa propozycja dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci są przydzielane do grup na podstawie daty urodzenia.

pokaż
Komentarze (0)
Nikt nie dodał jeszcze komentarza na temat tego obiektu
Dodaj opinię

Patronaty