Informacje o obiekcie

Jastrzębski Klub Kyokushin Karate filia SP.17 Ruptawa

Jastrzębie-Zdrój
Ocena: 5/5
KUMITE JASTRZEBIE
Klub posiada licencję Polskiego Związku Karate.

Jastrzębski Klub Kyokushin Karate KUMITE (w skrócie nazywany KUMITE Jastrzębie) działa od 1995 roku. 6 grudnia 2004 roku miała miejsce rejestracja klubu. Od początków działalności klubem kieruje Shihan Janusz Piórkowski posiadający stopień mistrzowski 5 dan. Na przestrzeni tych, ponad, dwudziestu lat w szeregach klubu trenowały setki osób. Wielu zdobyło stopnie mistrzowskie (DAN), wielu odnosiło i odnosi sukcesy w zawodach sportowych zarówno w kumite, jak i kata. W 2014 roku członek KUMITE Jastrzębie był w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Tokio. Z kolei w 2016 dwóch zawodników naszego klubu reprezentowało Polskę na mistrzostwach Europy KWU w Belgradzie a dwóch kolejnych otrzymało powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa Europy w holenderskim Papendal jesienią 2016 roku.

Filia na Ruptawie działa w SP 17. Grupa przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, z naciskiem na młodzież od 12 lat, która stanowi znaczną większość ćwiczących. Zajęcia prowadzi senpai Maria Franek (1 Kyu) - złota medalistka Mistrzostw Polski U21 (2023), srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów (2022), dwukrotna srebrna medalistka Akademickich Mistrzostw Polski (2022, 2023) i reprezentantka Polski federacji Kyokushin World Federation. Treningi nastawione są na kształtowanie ciała, ducha oraz charakteru ćwiczących, co jest świetną ofertą dla osób, które chcą wzmocnić swoją kondycję, wytrzymałość, twardość charakteru i pewność siebie. Podczas zajęć często wychodzimy poza standardowe ramy treningów Karate, skupiając się na tym, co definiuje piękno stylu Kyokushin - ćwicząc niestandardowe i widowiskowe techniki, doskonaląc umiejętności pełnokontaktowej walki, oraz szlifując technikę tak, by podejść do egzaminu na kolejne stopnie w pełni przygotowanym i pewnym. Mimo, że grupę tworzy wielu młodych zawodników, a prowadząca zajęcia będąca aktywnym zawodnikiem często stawia na praktyczne zastosowanie Kyokushin, każda nowa osoba znajdzie tu coś dla siebie. Serdeczność osób tworzących grupę z pewnością uczyni wspólne treningi satysfakcjonującym sposobem spędzania czasu, a wzajemna pomoc i motywacja sprzyja osiąganiu postępów. Działając w duchu Przysięgi Dojo, stawiamy na wzajemny szacunek, a wspólnie pokonując swoje słabości tworzymy wspierającą się społeczność i cieszymy się z każdego nawet najmniejszego osiągniętego postępu - nieważne czy Twoim celem jest kariera zawodnicza, czy poprawa wytrzymałości, czy wzmocnienie pewności siebie, czy chęć podjęcia ambitnej aktywności w sedatywnym społeczeństwie. Kyokushin jest dla każdego. Osu!


Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 16.30 - 17.30 w SP 17 w Jastrzębiu-Zdroju.

Wszyscy chętni skupić się na aspekcie walki i poprawie techniki mogą wziąć także udział w zajęciach w ramach Grupy Kumite, które odbywają się w każdy piątek od 18.00 w Dojo Głównym Jastrzębskiego Klubu Kyokushin Karate ''Kumite'', w ośrodku MOSiR, ul. Harcerska 14B.
pokaż
Komentarze (1)
Ocena 5/5
17.02.2024 Rodzic Sportowca
Polecam treningi Karate pod okiem wykfalifikowanej kadry instruktorskiej. Moje dziecko trenuje od 7 lat i wspaniale się rozwija w tej sztuce walki oraz świetnie radzi sobie w życiu codziennym.
Dodaj opinię

Patronaty